The Portugal News logo

Latest in Artă și stil de viață

Și cel mai vechi câine din lume este... portughez!

Câinele portughez Bobi a fost numit oficial ca fiind cel mai vechi câine din lume, conform Guinness World Records.
În Știri, Portugal, Ciudat, Curiozitate - 03 feb. 2023, 19:15

Spotlight

Artă și stil de viață
Veşti buneCasă și grădinăAlimente şi băuturiEntertainmentComunitateCuriozitateEvenimenteSănătate




The Portugal News logo Exclusiv

Arta urbană eterică a lui Jacqueline de Montaigne

Am fost foarte încântat să vorbesc cu pictorul, muralistul și artistul portughez Jacqueline de Montaigne, care a fost clasat...
În Artă și stil de viață, Portugal, Evenimente, Lisabona - 03 feb. 2023, 19:01

Veşti bune

O doză de natură

Un nou studiu din Finlanda a relevat o corelație între expunerea la natură și o...
În Europa, Veşti bune - 27 ian. 2023, 16:48



Fostul fotbalist internațional irlandez salvează viața bebelușului

În Irlanda, Veşti bune - 14 ian. 2023, 09:16


Alegerea editorilor

Cea mai bună cazare din Portugalia pentru sub 100€ pe noapte

În Știri, Portugal, Turism - 28 ian. 2023, 20:04

Casă și grădină




Alimente şi băuturi
RețeteVinulRecenzii restaurant

120 de expozanți la festivalul brânzeturilor

Târgul de brânzeturi și arome Beira revine anul acesta la Pavilhão Multiúsos de Tábua, pe 4 și 5 martie, cu 120 de...
În Știri, Portugal, Alimente şi băuturi, Evenimente, Central - 02 feb. 2023, 16:04

Sfaturi pentru bucătar pentru a mânca sănătos dincolo de ianuarie

De la gătitul mâncărurilor chinezești până la furișarea de legume suplimentare în...
În Alimente şi băuturi - 25 ian. 2023, 10:04




Entertainment

150 spectacole de muzică, dans, teatru și operă în 2023

Programul Coliseu do Porto pentru 2023 include 150 de spectacole, inclusiv concerte, balete, teatru, operă, dans, comedie sau...
În Știri, Portugal, Entertainment, Nord - 28 ian. 2023, 12:09

50 Cent cap de afis în Algarve

Cântăreața afrobeată nigeriană Burna Boy, starul hip-hop din America de Nord 50 Cent...
În Știri, Portugal, Entertainment, Muzica, Algarve - 24 ian. 2023, 16:27




Enjoying our content?

Subscribe to
our newsletter

Comunitate

Haos în Little Grimley!

Cortina abia s-a închis în producția populară a lui Jack și vrejul de fasole a lui Algarveans, iar grupul de teatru vorbitor...
În Comunitate, Evenimente, Algarve - 02 feb. 2023, 15:01

Două plimbări fantastice!

Vrei să te bucuri de peisajul care îți taie respirația din Algarve? Alăturați-vă...
În Evenimente, Comunitate, Algarve - 29 ian. 2023, 13:01

Plimbări splendide!

În Comunitate - 21 ian. 2023, 13:01



Promovarea unui câine sau a unei pisici, o experiență atât de plină de satisfacții

În Comunitate, Algarve - 20 ian. 2023, 11:33


Curiozitate

Îngerii creează coincidențe și sincronicități

Frecvența de pe planeta noastră crește atât de repede încât, în câțiva ani, vom vedea cu toții sau vom simți îngerii....
În Curiozitate - 29 ian. 2023, 09:01

Asteroid care trece „extraordinar de aproape” de pământ

Un asteroid de dimensiunea unui camion va trece „extraordinar de aproape” de Pământ...
În Știri, Portugal, Lume, Ciudat, Curiozitate - 26 ian. 2023, 13:05

2022 Portugalia Știri 5 Protecția îngerilor

În Curiozitate - 22 ian. 2023, 09:01

Brandurile istorice de mașini din Portugalia - Ați auzit de ele?

În Portugal, Curiozitate - 21 ian. 2023, 18:01


Sfântul Ioan Neumann C.Ss.R. (1811-1860)

În Curiozitate - 15 ian. 2023, 10:01



Primirea numărului 7

În Curiozitate - 13 ian. 2023, 15:01

Evenimente
MuzicaAlte evenimente

Sărbătorile carnavalului din Madeira

Guvernul din Madeira va investi 450.000 de euro în festivitățile de carnaval, care au loc între 15 și 26 februarie.
În Știri, Portugal, Evenimente, insule - 02 feb. 2023, 14:04

Weeknd vine în Portugalia

După ce a anulat două concerte în octombrie 2022, The Weeknd a anunțat că se va...
În Știri, Portugal, Evenimente - 31 ian. 2023, 16:45




Sănătate
Sănătate pentru noua eră

Care este tendința „umedă” TikTok?

Iată ce înseamnă să mergi „umed” și de ce TikTok se află în ea.
În Sănătate, Artă și stil de viață - 28 ian. 2023, 13:01

Porțile Audiocare au fost deschise pentru prima dată în 2007 de Kate și Ray van Duijvenbode

Astăzi, cu 15 ani de experiență, suntem mândri să spunem că un număr semnificativ...
În Sănătate, Afaceri, Artă și stil de viață, Algarve - 27 ian. 2023, 17:01

Cele mai Google 5 întrebări de sănătate din ianuarie

În Sănătate - 26 ian. 2023, 13:08

Acesta este modul în care exercițiile fizice vă pot stimula puterea creierului

În Sănătate - 24 ian. 2023, 16:11




Alte Artă și stil de viață articole

Cunoașteți cele mai frecvente verbe portugheze?

Dacă încercați să învățați limba portugheză, este util să vă familiarizați cu...
În Artă și stil de viață, Portugal, Educație - 27 ian. 2023, 09:01

Aruncați o privire mai atentă înainte de a decide cu privire la vizele de aur

Visa de Aur este o modalitate populară de a obține un permis de ședere în Portugalia...